KONICA MINOLTA HLEDÁ ZAMĚSTNANCE.

Nehledejte práci, získejte ji!

NABÍZÍ PRÁCI NA UNIKÁTNÍM PROJEKTU I NADSTANDARDNÍ PLAT. Japonská Konica Minolta patří mezi největší zahraniční IT společnosti působící v Česku. Společnost nyní hledá nové IT specialisty v Jihomoravském kraji. Kromě nadstandardního finančního ohodnocení a benefitů jim nabízí možnost pracovat na unikátním produktu, který nemá v Česku obdoby. Právě zajímavá práce je pro specialisty v IT oborech při výběru nového zaměstnavatele rozhodující.

2. 8. 2018

Po světě má Konica Minolta celkem čtyři inovační centra, ve kterých hledá příležitosti, jak vylepšit stávající výrobky, a vyvíjí i zcela nová řešení. Jedno z nich sídlí v Brně. Pro něj nyní hledá firma nové zaměstnance, kteří se budou moci podílet na vývoji nového produktu Workplace Hub i rozvoji celé nadnárodní společnosti. „K oceňování zaměstnanců přistupujeme individuálně. Obecně nabízíme oproti jiným IT firmám nadprůměrné platové ohodnocení. Pro většinu uchazečů je ale největším benefitem možnost být u zrodu nového produktu a mít možnost ovlivnit transformaci společnosti Konica Minolta na firmu poskytující spravované IT služby. S tím se pojí velmi zajímavé kariérní možnosti včetně postupu na globální pozice v rámci korporace. Naše nabídka zaměstnání, která přináší automaticky možnost poznat japonskou kulturu, mentalitu a fungování japonské společnosti, je v brněnském IT odvětví unikátní,“ řekl Radek Sedláček, Operations and Project Manager společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech.

Už od roku 2013 rostou tržby Konica Minolta v segmentu IT služeb. Jen v oblasti softwarových řešení dosáhla společnost v loňském roce obratu 252 milionů korun. Díky růstu zájmu o softwarové služby hledá brněnské inovační centrum nové zaměstnance. „Nabízíme zajímavou práci s nejnovějšími technologiemi, vyrábíme zbrusu nový produkt v podstatě od nuly, tedy zcela po svém, za použití nástrojů a metodik, které si sami vybíráme. Náš tým neustále roste a mění se také požadavky na pracovní pozice. Zatímco v minulosti jsme hledali zejména vývojáře a testery samotného jádra naší platformy Workplace Hub, dnes potřebujeme i další role, jako jsou například velice technicky zdatní zaměstnanci podpory tohoto nového revolučního produktu jako celku. "Hledáme systémové architekty, support inženýry, SW vývojáře, SW QA inženýry, produktové QA inženýry a máme na seznamu i pár zajímavých pozic, jako je Technical Writer, SCRUM Master, release koordinátor nebo hlavní QA inženýr,“ popsal Radek Sedláček.

thumbnail

Kromě technických dovedností očekává společnost od svých nových zaměstnanců i samostatnost a zodpovědnost. Jaké požadavky má vedení společnosti na uchazeče? „U architektů závisí vždy na oblasti nebo části WPH systému, pro kterou budou vytvářet návrhy řešení. Potřebujeme specialistu na IT bezpečnost, dále architekty, kteří mají zkušenosti s nástroji pro vzdálenou správu a dohled, jako je Service Now, Landscape, APIM a podobně. Dále potřebujeme architekty k našim vývojovým týmům, které se zabývají jádrem platformy Workplace Hub a aplikacemi nad ní postavenými. Support inženýři budou dohlížet, spravovat a udržovat backend systémy v datových centrech Konica Minolta, které používají technici, při poskytování podpory koncovým zákazníkům. SW vývojáři doplní již existující SCRUM týmy, hledáme hlavně Java EE vývojáře. Náplň práce SW QA a produktových QA inženýrů se v zásadě neliší. Všichni pracují v automatizačním frameworku, který si vyrábíme a udržujeme na míru našim potřebám v jazyce C#. Jejich cílem tedy je budování automatizovaných testů. U SW QA inženýrů to je ve fázi vývoje v rámci sprintu uvnitř daného SCRUM týmu, produktoví QA inženýři potom testují v release fázi na staging prostředí. Technical Writer je součástí SCRUM týmů a je zodpovědný za dokumentaci všeho, co vznikne ve vývoji v průběhu sprintu. SCRUM Master je role definovaná v agilní metodice SCRUM a my tuto definici ctíme s tím, že tuto roli nespojujeme s jinými rolemi, jako je například vedoucí týmu. Jedná se o dedikovaného, tedy nikoliv přispívajícího SCRUM Mastera, který by měl zvládnout pomáhat dvěma vývojovým týmům. Release koordinátor pomáhá release manažerovi s koordinací činností potřebných pro úspěšné vydání nové verze SW produktu. Sbírá informace od jednotlivých vývojových týmů, zajišťuje přebrání jejich výsledků a výsledků testování, dokumentace apod. Hlavní QA inženýr bude zodpovědný za celkovou kvalitu vydávané verze SW. Bude úzce spolupracovat s release koordinátorem, manažerem a produktovým QA manažerem. Jeho úkolem bude zajistit dostatečné pokrytí testů, jejich exekuci a sběr výsledků. Dále musí zajistit reakci na výsledky testování v podobě nutných oprav a dohlédnout na jejich realizaci,“ popsal jednotlivé pozice Radek Sedláček.

Díky dlouhodobě nízké míře nezaměstnanosti není ale nové pracovní síly snadné sehnat. Pravidla hry na trhu práce se mění, svého zaměstnavatele si vybírají kandidáti. Tento trend je nejvíce patrný právě v oblasti IT a nových technologií. Podle personalistů musí firmy pod tlakem pracovního trhu například zkracovat délku výběrových řízení. „Vedle zrychlení procesu náboru nových zaměstnanců je třeba změnit i způsob jejich hledání. Potencionální uchazeče oslovujeme novými cestami a komunikačními kanály, připravujeme náborová videa, kde prezentujeme samotný projekt, na kterém budou IT specialisté pracovat nebo propojujeme uchazeče přímo s managery projektu,“ řekla Olga Hyklová, majitelka a výkonná ředitelka personální agentury Advantage Consulting, která pro společnost Konica Minolta nové zaměstnance hledá.

Zpět
###message